O PROJEKTU B4K

Barvy čtyř kontinentů jsou pestré výstavy fotografií z cest Vaška Müllera a Zdenka Svánovského, reflektující jejich pohled na to zajímavé, co na svých toulkách světem viděli a zažili. Fotografie jsou doplněny více nebo méně rozsáhlými popisky, které vizuálnímu zážitku dodávají další rozměr a smysl. Ukázka zde:

SOPKA EYJAFJALLAJÖKUL , Island
Eyjafjallajökul neznamená v překladu, “Ten kdo spí na letišti“, jak se tradovalo v dubnu 2010, ale “Ledovec ostrovních hor“. Tato fotografie vznikla v době, kdy erupce sopky paralyzovala leteckou dopravu téměř v celé Evropě. Kupodivu jsme se dostali nejen na Island, ale s jen mírným zpožděním i z ostrova zpátky domů, kdy letadlo přelétalo přímo nad kráterem sopky. Přibližně v době, kdy jsme takto krásně viděli Eyjafjallajökul, psala česká média o téměř nulové viditelnosti v okolí sopky a nutnosti nosit roušku před obličej proti všudypřítomnému prachu.

Dnes je již název B4K zastřešujícím pojmem pro dva rozdílné výstavní projekty, samotné Barvy čtyř kontinentů, jakožto pestré směsi ničím neomezené – od fotek Mentawajců z Indonésie, až po zimní krajinu u Lesních Albrechtic nedaleko Opavy, která ovšem působí dojem jako odněkud ze Sibiře.

Je třeba asi také dodat, že název už lehce klame, k Asii, Africe, Evropě a Jižní Americe přibyla totiž i Severní Amerika.

Druhá výstava Chrámy krále Lalibely a biblická místa je zaměřena na země a místa spjatá s biblickými příběhy a uvidíte na ní výjevy z Izraele, Libanonu, Jordánska, ale i z unikátních monolitických chrámů v Etiopii.

Tématicky se skvěle hodí třeba k době Vánoc a Velikonoc.

Naši výstavu již mohli zhlédnout návštěvníci zámků v Hradci nad Moravicí, Jindřichově Hradci a Děčíně, v moderním pasivním hotelu Beatrice v oblasti vinných sklepů Nechory, v krnovské čajovně, ve vsetínském Kulturním a informačním centru nebo třeba v rámci akce Advent na zemědělské škole v Opavě.

Poznali jsme díky tomu spoustu skvělých lidí a zažili mnoho příjemných chvil. Těšíme se na další.

Velikost výstav (počet vystavených fotografií)  je značně variabilní, a také témata rádi přizpůsobíme konkrétnímu prostoru. Ať už se jedná o historické zámecké prostory, jednorázovou akci či slavnost, nebo třeba undergroundový klub.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat…